Hei tanssioppilaat ja huoltajat!
Tässä kevään aikatauluja ja ajankohtaisia asioita.
Viikko 2: Tanssiopiston kevätkausi alkaa.
Viikko 7: Ystävän viikko
Alle kouluikäiset saavat tuoda ystävän viikolla tanssitunnille pehmolelun mukaan tanssimaan. Tanssitunnilla tanssitaan pehmolelun kanssa.
Viikko 8: Talviloma, ei tanssitunteja!
Viikko 21: Viimeiset tunnit viimeistään
Syyslukukauden viimeiset tunnit tanssitaan viimeistään viikolla 21. Tiedotan lähempänä ryhmäkohtaisesti syksyn viimeisen tunnin ajankohdan.
Yhdessä tanssien -esitykset huhtikuussa
Vihdin ryhmät esiintyvät Yhdessä tanssien -esityksissä Luksian auditoriossa Nummelassa.
• Lavaharjoitukset perjantaina 21.4
• Esitykset lauantaina 22.4 klo 13 ja 15.
• HUOM! Tanssi 6 v. ryhmä esiintyy vain klo 15 esityksessä
• Esityksistä ja harjoitusaikatauluista tiedotetaan tarkemmin lähempänä.
Yleisiä ohjeita
• Tulethan tunneille ajoissa.
• Tule tanssimaan vain täysin terveenä.
• Pese kädet ennen tanssituntia ja tanssitunnin jälkeen. Käsidesiä on myös saatavilla.
• Muista käydä/käyttää oppilas vessassa ennen tunnin alkua.
• Ilmoitathan poissaolosta tai myöhästymisestä viestillä suoraan opettajalle.
Tanssi 6v.
Tanssitunnilla kokeillaan ja harjoitellaan tanssin peruselementtejä ja erilaisia liikkumistapoja. Tanssimme yhdessä ryhmässä ja pareittain, vapaasti tanssien sekä tarkasti liikkeitä harjoitellen. Tanssitunnilla on kuvina esillä tuntisuunnitelma, josta tanssijat voivat seurata, mitä seuraavaksi tapahtuu. Tervetuloa tanssimaan!
Varusteet
• Kylmällä säällä alle kouluikäisten tunneilla ei tarvita juomapulloa.
• Talven pakkasilla jalkaan joko jarrusukat tai sukat, joiden päälle tossut. Ilmojen ja lattian lämmetessä tunnilla tanssitaan paljain jaloin.
Ollaan molemmin puolin yhteydessä, jos lukuvuoden aikana tulee mitään kysyttävää tai ihmeteltävää. Minulle voi laittaa viestiä WhatsAppin kautta tai tekstiviestillä. Vastaan viesteihin ja puheluihin torstaisin.
Tanssiterveisin,
Pau Kettunen
0400599290 (to)
pau@vinha.net